פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   רפתן נולד, פרק 8: מיכל הקטנה יוצאת מאזור הנוחות שלה ולומדת לחלוב

   אחרי שהכירה את אלעד תמיר הרפתן, שהוא דור רביעי של רפתנים, לומדת מיכל הקטנה לחלוב פרות וכמו כן מתנסה בהאכלת עגלות צעירות. החוויה, הכה שונה ממה שהיא מכירה, משפיעה עליה במיוחד

   רפתן נולד, פרק 8: מיכל הקטנה יוצאת מאזור הנוחות שלה ולומדת לחלוב

   אחרי שבפרק הקודם, למדה מיכל הקטנה איך הרפת עובדת וכמו כן הכירה את אלעד תמיר, בעל רפת תמיר ממושב היוגב, הגיע הזמן לעבור לצד המעשי וזה אומר לחלוב את הפרות וגם להאכיל עגלה בת יומה.

   עבודת החליבה השתנתה מאוד עם השנים וכיום כבר לא חולבים עם הידיים כפי שעשה פעם הסבא רבא של אלעד. כיום, כל עבודת החליבה היא ממוחשבת והחלב נספר לפי ק"ג בעזרת מחשב מיוחד. הפרות של אלעד, 220 במספר נותנות בערך 35 ק"ג חלב ביום וזה הישג נאה לרפת.

   לחליבה כמה שלבים: תחילה מתלבשת מיכל בסינר ובכפפות, לאחר מכן מחטאים את העטינים ביוד תוך שימוש בכלי מיוחד שמתאים בדיוק לעטיני הפרה. תפקידו של שלב זה הוא למנוע מחיידקים להיכנס לחלב. השלב הבא הוא לנקות את העטינים מיוד עם נייר ניגוב, כאשר כל פרה מקבלת נייר משלה. אחרי השלב הזה, מתחילה החליבה בעזרת שואבים שמצוידים בוואקום, כאשר יש שואב לכל עטין והמחשב סופר את כמות החלב שכל פרה מספקת. לאחר החליבה, העטין נשאר מעט פתוח ולכן צריך לחטא אותו שוב ביוד.

   מיד לאחר סיום החליבה, מתחברת מיכל לעגלה צעירה ומאכילה אותה בחלב חם שנועד גם לחמם את העגלה ולספק לה את כל מה שהיא צריכה. בסיום, מגלה מיכל, שלא כהרגלה, שהיא התנתקה לכמעט ארבע שעות מהטלפון הנייד שלה וגילתה חיבור לעולם החקלאות והרפת.

   לצפייה בפרק 7 - מיכל הקטנה

   לצפייה בפרק 6 - גיא פניני

   לצפייה בפרק 5 - גיא פניני

   לצפייה בפרק 4 - נטלי דדון

   לצפייה בפרק 3 - נטלי דדון

   לצפייה בפרק 2 - שי מיקה

   לצפייה בפרק 1 - שי מיקה